Tábor – Harry Potter

Na úvod čekal děti dopis ze školy čar a kouzel v Bradavicích. Ten dostali už dlouho před příjezdem, aby se mohli řádně připravit. Po příjezdu do námi už známého prostředí tábořiště v Polné u Jihlavy byli děti rozděleny do studijních kolejí a mohla začít výuka. Vyučovali se předměty jako hodina lektvarů, aragogie, historie a současnost Bradavic, jasnovidectví a mnohé další.

Abychom děti výukou neunavili, tak jsem si na jeden den dali pauzu a podívali se přímo do Polné, kde se na hradě odehrávali slavnosti na počest Jiřího z Poděbrad. Lepší odpočinkový den jsme si nemohli představit.

Studenti, kouzelníci se postupně naučili čarovat, všichni úspěšně složili zkoušky NKÚ (náležité kouzelnické úrovně) a nakonec i zachránili kámen mudrců. Odměnou jim bylo jak jinak než bertíkovi fazolky, jemně mletý mozkomor, dračí vejce, křupavé soví bobky a také máslový ležák, který si vypili na hostině ve velké síni.

Školní rok byl ukončen a bradavickým expresem jsme se všichni dostali domů. Ještě že měl expres zpoždění, jinak bychom ho opravdu nestihli a asi bychom všichni studovali kouzla ještě teď.

« zpět na seznam příspěvků