Příměstský tábor – cesta kolem světa

10.8. – 14.8.2020

Letos nás čekala na příměstském táboře cesta kolem světa. Cestovali jsme postupně přes všechny kontinenty. Začali jsme jak jinak než v Evropě, kde nás čekal turnaj ve vikingských kostkách a především vyřízení dokladů potřebných pro cestu do zahraničí. Další den jsme se vydali na Asijský kontinent a to konkrétně do Japonska. Dopolední stavba Ikeban byla pro děti obohacjící zkušeností s tímto designérským směrem a odpoledne je čekal náročný program u kterého některé tými propadali zoufalství a beznaději, odměnou jim však byl čajový obřad zakončen ochutnávkou čaje.

Středeční cesta po Americe se nesla v duchu indiánském. Ve čtvrtek dětem protáhl těla lov zvěře za kterou jak se později dozvěděli dostali výměnou suroviny a museli si svůj oběd uvařit. Prý „ten nejlepší program“.

Na závěr týdne nás překvapila výzva australských hasičů, kteří nás varovali před požáry lesního porostu a tak se děti museli vydat na celodenní putování aby je požár neohrožoval. Naposledy poměřili svoje síly a definitivně ukončili celotáborvý program.

Odměny rozdány a děti se vrátili domů jako zkušení cestovatelé.

« zpět na seznam příspěvků